
Flyaktivitet ut fra Bodø
I forbindelse med den norskledede øvelsen Cold Response 2022 vil det i uke 7-14 være militær flyaktivitet ut fra Bodø, tidligere Luftforsvarets base Bodø.
Cold Response 2022 (CR 22) er en norsk militærøvelse hvor vi har invitert allierte og partnernasjoner til å delta. Selve øvelsen vil foregå fra midten av mars til begynnelsen av april.
Aktivitet til ulike tidspunkt
I tillegg til aktivitet under CR22, vil det også være aktivitet i forkant og etterkant av øvelsen. Til sammen deltar 35.000 personer fra 28 land. Av disse ankommer 2.000-2.500 personer til Bodø, og vil delta i øvelsen ut fra Bodø. Publikum kan forvente militær flyaktivitet på ulike tidspunkt på dag og kveld. Under selve hoveddelen av øvelsen forventes det å være aktivitet i luftrommet også etter midnatt. Dette vil være aktivitet med både jagerfly, støttefly og helikopter.